Lekcja plastyki w stylu eko!

W nawiązaniu do kampanii informacyjnej w zakresie edukacji ekologicznej, uczniowie klasy VII wraz z panią A.Żakowską zorganizowali pokaz mody ekologicznej. Niekorzystne zmiany klimatyczne i zanieczyszczenie środowiska skłania do refleksji nad tym, co może zrobić każdy z nas, aby przyczynić się do zmniejszenia ilości śmieci na Ziemi. Odpowiedzią jest recykling.
Podczas lekcji plastyki uczniowie poszerzyli swoją wiedzę ekologiczną o możliwości przetwarzania wartościowych surowców wtórnych. Efektem było wykonanie strojów z materiałów, które były o krok od wylądowania w koszu na śmieci recyklingu np. kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, folia spożywcza itp. Dano im nową szansę i stworzono bardzo oryginalne kreacje.