Dzień Strażaka
4 maja to Międzynarodowy Dzień Strażaka. Tego dnia uczniowie z klas 0-3 wybrali się do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Janaszówku. Przedstawiciel strażaków opowiedział dzieciom, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną i na czym polega ciężka praca tych ludzi. Dzieci dowiedziały się, że służba w straży pożarnej to nie tylko gaszenie pożarów, ale także wiele innych zadań ratujących życie ludzkie podczas wypadków komunikacyjnych, powodzi i innych zdarzeń. Największą ciekawość dzieci wzbudził pokaz sprzętu i wozu strażackiego wraz z wyposażeniem. Każdy maluch mógł przymierzyć prawdziwy hełm strażacki, wsiąść do wozu i poczuć się jak prawdziwy strażak. Bardzo dziękujemy panu Danielowi Malesie, który poświęcił  swój czas i zapoznał dzieci z tym trudnym i niebezpiecznym zawodem. Po powrocie do szkoły dzieci z zapałem wykonywały prace plastyczne związane z wycieczką i zawodem strażaka.